Řízený entalpický výměník JABLOTRON

Řízený entalpický výměník Čtení na 2 minuty Myšlenka české inovativní větrací jednotky se zrodila před téměř deseti lety. Naším hlavním záměrem bylo v základní výbavě každé rekuperace nabídnout nejen zpětný zisk tepla, ale i zpětný zisk vlhkosti – tedy jednotku s entalpickým výměníkem. Věděli jsme, že na vyspělých trzích je zvlhčování čerstvě přiváděného vzduchu čím... Pokračovat ve čtení

Řízený entalpický výměník

Čtení na 2 minuty

Myšlenka české inovativní větrací jednotky se zrodila před téměř deseti lety. Naším hlavním záměrem bylo v základní výbavě každé rekuperace nabídnout nejen zpětný zisk tepla, ale i zpětný zisk vlhkosti – tedy jednotku s entalpickým výměníkem.

Věděli jsme, že na vyspělých trzích je zvlhčování čerstvě přiváděného vzduchu čím dál žádanější. Čím dál více zákazníků si tam uvědomuje nepohodlí způsobené vysušeným vzduchem z klasických větracích jednotek.

A protože inovace pro nás neznamená jen klišé, šli jsme ještě o krok dál. Sestrojili jsme větrací jednotku s řízeným entalpickým výměníkem. V jednotce Jablotron Futura je proces zpětného získávání vlhkosti řízený, algoritmus ho může ovlivňovat, aby co nejpřesněji splnil požadavek zákazníka.

heads

Jablotron Futura zajistí optimální vlhkost vzduchu v zimě

Řízený entalpický výměník Jablotron

1 není tvořen z membrány, proto se jeho vlastnosti v čase nezhoršují
2 předává vlhkost pouze v období, kdy je to žádoucí – tedy jen v zimě, nikoliv v létě
3 garantuje 100% hygienické řešení

Konkurenční entalpické výměníky na bázi membrány nebo rotačních jader zpětné vracení vlhkosti nijak řídit neumí. Proto výrobci používající membránové entalpické výměníky doporučují vyměňovat tzv. zimní (entalpický) a letní (klasický senzibilní) výměník.

I ti nejzarytější odpůrci zpětného vracení vlhkosti dnes přichází s entalpickými jednotkami nebo s různými variantami dovlhčování.

Jenže Jablotron má kompletní komfort vepsaný do svých výrobků už od prvopočátku jejich vývoje.

Jedinečná patentovaná technologie

Podstatou řízeného entalpického výměníku je holandský patent, který Jablotron využívá jako dosud jediný výrobce větracích jednotek na světě. Funkce spočívá v chytrém ukládání molekul vody v nanovrstvě a jejich následném odpařování. Tak trochu jako u rotačních výměníků, ale s výrazně vyšší účinností a menší výrobní netěsností.

Chtěli byste znát podrobnosti o naší technologii nebo pochybujete o jeho funkčnosti? Navštivte nás v naší testovací laboratoři.

Ale upřímně – nemusíte přece přesně vědět, jak funguje dotykový displej Vašeho mobilu, na kterém velmi pravděpodobně čtete tuto zprávu. Stačí Vám vědět, že na dotyk funguje.

Dotkněte se i Vy budoucnosti komfortního bydlení s Jablotronem.

Máte zájem o řešení Jablotron? Ozvěte se.

Máte nějaké otázky?
info@passivetechnology.cz
Zavolejte nám
+420 773 993 588
Region působnosti:
Celá Česká Republika

Napište nám zprávu

Sídlo společnosti:
Passive Technology s.r.o.
Rybná 716/04
110 00 Praha 1

 

IČ: 06713441
DIČ: CZ06713441
info@passivetechnology.cz

 

Pobočka / Showroom:
Passive Technology s.r.o.
Fügnerovo náb. 7060
760 01 Zlín